Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Páťáci si zahráli na objevitele

  • Věra Krulišová

Vloženo: 16. listopadu v 18:42

Platnost do: 30. června 2026 v 23:59

Zobrazeno: 38×

Páťáci si zahráli na objevitele

5. B zdárně ukončila další centra aktivit. Tentokrát jsme byli objevitelé kontinentů.

Čtyři centra se seznámila s objeviteli Ameriky, Evropy-Asie, Austrálie a Afriky. Nyní naši objevitelé znají velká jména jako je Kryštof Kolumbus, Marco Polo, David Livingstone a James Cook.

V centru Evropa si děti zakreslily všechny státy EU do mapy a vybarvily jejich státní vlajky. Vybraly si jednu evropskou kuchyni, sestavily menu z italského/španělského/francouzského tradičního jídla a vytvořily pozvánku na tento úžasný oběd.

V centru Amerika děti zhlédly video o Mexiku a vyplnily si k tomu pracovní list. Již vědí, jak se tam mluví, co tam mají rádi k jídlu, a co tam pěstují. Dále vytvořily nabídku cestovní kanceláře a nabídly návštěvu jednoho ze čtyř největších měst v USA.

V centru Austrálie se vrhly na matematického KLOKANA plného logických a zábavných matematických úloh. Ve zbytku času si přečetly zajímavosti o klokanovi a vyplnily pětilístek (metoda kritického čtení).

A v posledním centru Afrika se věnovaly děti českému jazyku a gramatice. Lámaly si hlavičky nad koncovkami podstatných jmen a shodou přísudku s podmětem (lvi, žirafy, gorily, leopardi .... těch byl plný doplňovací diktát). Nakonec si odpočinuly u básničky J. Žáčka "Pět minut v Africe" a zkusily si vymyslet svou báseň o lemurech.

Byla to opět vydařená centra. Dětem se nejvíc líbilo centrum Evropy (jídelníček), Ameriky (cestovní kancelář) a budete se divit, ale i Austrálie a matematický klokan!

Galerie

Norway_grants@4x.pngTDZ_LOGO_K_POUZITI.pngMAP-logo-mail_mrk.gifeduzme-na-kutna-hora-logo.pngNPO (1).jpg

 

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání 8B8582E5-4ED4-4611-AA1A-718B593D8448.jpeg

 

ZŠ Kutná Hora, Kamenná stezka 40Kamenná stezka 40284 01 Kutná Hora, kancelář: 327 512 229, 605 295 120
email: skola@zskamenka.cz, ID datové schránky: xqzav7k