Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

“Bylo by super, kdyby se běžel tento závod i příště”, znělo od našich závodníků po zkušenosti se Spartan Race

  • Věra Krulišová

Vloženo: 12. října 2022 v 18:08

Platnost do: 1. října 2032 v 23:59

Zobrazeno: 215×

“Bylo by super, kdyby se běžel tento závod i příště”, znělo od našich závodníků po zkušenosti se Spartan Race

V pondělí 10. 10. a v úterý 11. 10. si žáci ZŠ Kamenná stezka, během sportovních dní vyzkoušeli překážkový závod Spartan race.

Díky členům klubu Olympia Spartan Training KH a vedoucímu oddílu Michalu Pavlíkovi, kteří nám zapůjčili vybavení, mohl pan učitel Blahník, paní asistentka Klečáková a další pomocníci přichystat na stadionu Olympia trať pro malé i velké závodníky. Do cesty závodníkům se tak postavily překážky jako slackline, ručkování, lezecká stěna, šplh a další. Za nepřekonané překážky museli závodníci splnit náhradní handicap v podobě deseti, menší závodníci pěti burpees neboli angličáků. Všichni závod za velké podpory ostatních spolužáků a paní učitelek úspěšně dokončili. Na nejlepší z nich čekal diplom a pro všechny závodníky malá sladkost. Žáci druhého stupně se po ukončení běžeckého závodu zúčastnili oštěpařské soutěže a soutěže ve visu. Velké díky patří Michalu Pavlíkovi, který "na Kamenné stezce strávil nejlepších devět let základní školy" :-) a všem ostatním vyučujícím a asistentkám za organizaci tohoto závodu.

A jak hodnotí Spartan race naši závodníci?

„Bylo to dobrý, emočně i fyzicky náročné, tenhle závod jsem běžela poprvé, bavilo nás to. Paní asistentky a učitelky nám radily, kam máme běžet. Bylo by super, kdyby to bylo i příště.“

„Zajímavý závod, byl mnohem těžší, než se zdálo. Bavila mě lezecká stěna a házení oštěpu.“

„Všechno nás po závodu bolí z těch angličáků, nikdy jsem tenhle závod nezkoušel. Příště bych to chtěl běžet znovu, mohlo by být víc překážek a aby nebylo mokro."

Galerie

Norway_grants@4x.pngTDZ_LOGO_K_POUZITI.pngMAP-logo-mail_mrk.gifeduzme-na-kutna-hora-logo.pngNPO (1).jpg

 

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání 8B8582E5-4ED4-4611-AA1A-718B593D8448.jpeg feu.jpg

ZŠ Kutná Hora, Kamenná stezka 40Kamenná stezka 40284 01 Kutná Hora, kancelář: 327 512 229, 605 295 120
email: skola@zskamenka.cz, ID datové schránky: xqzav7k