Dušičková/Halloweenská centra aktivit v 5.B

Vloženo: 4. listopadu v 12:33

Platnost do: 31. srpna 2023 v 23:59

Zobrazeno: 74×

Tento týden jsme si užili krásná halloweenská/dušicková centra aktivit!

Začínali jsme tvůrčím psaním - děti se procházely starým, polorozpadlým domem a v domě našly prastarou malovanou truhlu a v ní staré fotografie asi majitelů domu. Zapojily svou fantazii a psaly příběh starých dávných časů ... Co se asi odehrávalo v domě? Kdo tam asi bydlel a jaký měl život?

Druhý den nás čekala Halloweenská a dušičková matematika. Děti se zapotily nad dušičkovým nákupem, počítaly kila a tuny dýní a dozvěděly se Jackovu halloweenskou legendu.

Halloween jsme samozřejmě spojili s angličtinou. Naučili jsme se halloweenská slovíčka a koledu a každé centrum popsalo svou čarodějnici a nakreslilo a popsalo svůj "haunted house".

Také jsme měli badatelské centrum! Děti si zapisovaly do časové osy narození svých rodičů, prarodičů a bádali, co se jaký rok událo - jaké historické události. Bylo to velice inspirativní, slyšela jsme nadšené výkřiky: "moje babička se narodila, když byla korunovaná královna .. můj děda, když se zabil Hitler .... paní učitelkou, já mám rok 1948, co to byl únorový puč???). Naťukli jsme mnoho historických témat!

A poslední závěrečný ateliér - ušij si svého DUCHA .

BYLO TOHO MNOHO! Vše si, myslím, děti moc užily a doufám, že mnoho si z toho také odnesly.

Galerie

Norway_grants@4x.pngTDZ_LOGO_K_POUZITI.pngMAP-logo-mail_mrk.gifeduzme-na-kutna-hora-logo.pngNPO (1).jpg

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání 8B8582E5-4ED4-4611-AA1A-718B593D8448.jpeg

ZŠ Kutná Hora, Kamenná stezka 40Kamenná stezka 40284 01 Kutná Hora, kancelář: 327 512 229, 605 295 120