Začít spolu

V roce 2019/2020 otevřeme první třídu, ve které budou děti vzdělávány v akreditovaném programu Začít spolu. Zápisy budou probíhat standardně v dubnu 2019.

Naše škola otevřela ve školním roce 2018/2019 dvě první třídy, ve třídě I. B jsou děti vzdělávány v akreditovaném programu Začít spolu, ve třídě I. A jsou děti vzdělávány tradičně, s prvky Začít spolu.

Záměr otevřít na ZŠ Kamenná stezka 1. třídu vzdělávající děti v programu Začít spolu vznikla z iniciativy rodičů budoucích kutnohorských prvňáčků na jaře 2017.Rodiče, kteří si přáli pro své děti inovativní přístup ke vzdělávání a v nabídce státních škol ve městě ho nenašli, se obrátili s žádostí na školskou komisi města. Po prezentaci myšlenky školské komisi následovala exkurze do trutnovské ZŠ kpt. Jaroše se zástupci vedení města a panem ředitelem (základní škola, kde jsou děti v části tříd vyučovány tradiční formou vzdělávání a v části tříd v programu Začít spolu), a první společné setkání rodičů s panem ředitelem na naší škole.

První seminář

Superadministrator

Vloženo: 14. listopad 2017

Zobrazeno: 5198×

Úvodní lekce kurzu pro předškoláky

Mgr. Vít Šnajdr

Vloženo: 7. březen 2018

Zobrazeno: 3498×

Dne 6. 3. 2018 proběhl za podpory města Kutná Hora na základní škole Kamenná Stezka v Kutné Hoře první kurzík pro předškoláky v programu "Začít spolu". Tento první kurzík sloužil pro vzájemné poznání pedagogů a dětí. Děti si zde vyzkoušely vzájemné naslouchání, práci v centrech aktivit a závěrečné společné zhodnocení práce. Celým kurzíkem je provázely paní učitelky: Alena Jiráková, Mgr. Hana Vrbová, Mgr. Yvetta Jeřábková, Mgr. Kateřina Veselá a Michaela Malinová. Na začátku kurzu si děti přečetly dopis, kde se dozvěděly několik pravidel, která se celý kurz snažily dodržovat (např. mluví jen jeden, pomáháme si apod.). Poté se společně seznámily pomocí dvou krátkých seznamovacích her a následně si prošly čtyři centra aktivit. V těchto centrech aktivit si hrály na básníky, inženýry, písaře a sochaře. V každém centru strávily deset minut a následně pokračovaly do dalšího. Rodiče dětí mezi tím tvořili o svých dětech plakát, kam nalepili fotku svého dítěte a napsali o něm důležité informace. Po skončení center proběhla společná reflexe (hodnotící kruh) dětí a rodiče představili svůj plakát o dítěti. Na samém konci se děti rozloučily naučenou básničkou.

Vzdělávací program Začít spolu

Mgr. Věra Jelínková

Vloženo: 16. březen 2018

Zobrazeno: 4288×

Začít spolu - Informační seminář pro rodiče

Vloženo: 8. únor v 13:22

Platnost do: 31. říjen 2030 v 23:59

Ve čtvrtek 7. 2. odpoledne se na Kamence sešli zástupci školy s rodiči současných i budoucích prvňáčků, aby se podělili o své zkušenosti či očekávání a poskytli si informace týkající se vzdělávacího programu Začít spolu.

Video - Začít spolu na Kamence

Vloženo: 13. únor v 6:39

Platnost do: 31. říjen 2030 v 23:59

Chcete se podívat, jak vypadá práce ve třídě s programem Začít spolu? Podívejte se na video v odkazu!

Video - Začít spolu na Kamence

Vloženo: 13. únor v 6:42

Třetí kurzík pro předškolní děti

Vloženo: 29. březen v 11:05

Třetí kurzík pro předškolní děti

Vloženo: 1. duben v 17:14

Platnost do: 30. září 2030 v 23:59

Čtvrtý kurzík pro předškolní děti

Mgr. Yvetta Jeřábková

Vloženo: 1. duben v 17:17

Platnost do: 30. září 2030 v 23:59

Ve čtvrtek 28. března proběhla čtvrtá část kurzu „Začít spolu“, která se uskutečňuje za podpory Města Kutná Hora.

Letní škola Začít spolu

Vloženo: 2. září v 21:19

Zobrazeno: 499×

Předposlední prázdninový týden se osmičlenná část našeho sboru zúčastnila letního kurzu Začít spolu, který se letos konal v Sezimově Ústí.

Pozvánka na Dny otevřených dveří na Kamence

Vloženo: 6. říjen v 11:20

Platnost do: 20. prosinec v 23:59

Zobrazeno: 213×

Zveme Vás k nám do výuky ve dnech od 16. do 19. 12. 2019. Více informací najdete v přiložené pozvánce.

Začít spolu - pozvánka na seminář pro rodiče

Vloženo: 6. říjen v 11:24

Platnost do: 31. leden 2020 v 23:59

Zobrazeno: 124×

Dne 16. 1. 2020 v 16 hodin pořádáme informační seminář pro rodiče k výukovému programu Začít spolu. Více info v přiložené pozvánce.

Začít spolu - pozvánka na kurz pro předškoláčky

Vloženo: 6. říjen v 11:30

Platnost do: 30. duben 2020 v 23:59

Zobrazeno: 134×

Chcete zažít práci ve stylu programu Začít spolu? Zapište se na náš kurzík se svými předškoláčky! Více info v přiložené pozvánce.