Vloženo: 5. listopad v 12:03

Platnost do: 31. srpen 2020 v 23:59

Krokus

Žáci třetího ročníku se společně s paní učitelkou Mgr. Kateřinou Veselou a paní asistentkou Lenkou Šturmovou zapojili do Projektu Krokus.

Celý nápad vznikl v Irsku a tamní organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) pro nás prostřednictvím Židovského muzea v Praze připravila řadu materiálů, které nám pomáhají projekt lépe realizovat. V říjnu nám tato organizace poskytla zdarma cibulky žlutých krokusů, které děti zasadily do trávy před školou.

Cibulky symbolizují jeden a půl milionu židovských dětí, které byly během holocaustu zavražděny. Žlutá barva květů připomíná žlutou Davidovu hvězdu, již byli Židé nuceni během nacistické vlády nosit. V ideálních podmínkách cibulky krokusů vykvetou na konci ledna nebo na začátku února - kolem Mezinárodního dne památky obětí holocaustu (27. ledna).

Galerie